Usuwanie wirusów ze stron internetowych

Zajmujemy się oczyszczaniem zainfekowanych stron internetowych zbudowanych w oparciu o system zarządzania treścią (CMS) Wordpress.

Usuwamy wirusy ze stron

Z uwagi na prostotę obsługi Wordpress (WP) oraz jego bezpłatny charakter korzystają z niego zarówno początkujący webmasterzy, jak i mniejsze i większe agencje. Niewątpliwą jego zaletą jest mnóstwo bezpłatnych rozszerzeń oraz olbrzymia społeczność liczona w milionach. Dziś (lipiec 2019) strony oparte o WP stanowią około 60% wszystkich stron wykorzystujących systemy zarządzania treścią. Niestety, nie każdy umie prawidłowo zabezpieczyć taką stronę, co w połączeniu z ich olbrzymią ilością w Internecie sprawia, że są łakomym kąskiem dla hakerów. Twórcy takich witryn, zwłaszcza Ci mniej doświadczeni, często ułatwiają sobie pracę za pomocą licznych wtyczek (pluginów), które po oddaniu strony Klientowi nie są aktualizowane. Często także, właściciel strony, nie zostaje poinstruowany jak ważne jest dbanie o aktualność witryny oraz jak wykonywać aktualizacje

Wirus na stronie

Efekty tej niefrasobliwości bywają opłakane i skutkują wstrzyknięciem w kod strony złośliwych skryptów. Objawy infekcji są różne. Najczęściej będzie to po prostu przekierowanie pod innych adres, wyświetlanie dziwnych treści, publikacja obcych linków albo otwieranie dużej liczby nowych „okienek” (najczęściej z reklamami o tematyce erotycznej). Rzadziej spotyka się przejęcie konta użytkownika i/lub tworzenie nowych oraz publikacja wpisów i komentarzy (najczęściej z linkami do innych stron). Bywają także przypadki całkowitej podmiany strony na inną, zazwyczaj z komunikatem „HACKED”.

Oczyszczenie zainfekowanego Wordpressa nie jest łatwe. Pierwszą czynnością, o której każdy myśli, jest przywrócenie strony z kopii bezpieczeństwa, którą posiada właściciel (lub firma hostingowa). Niestety, zazwyczaj metoda ta okazuje się mało skuteczna, ponieważ często jest tak, że infekcja nastąpiła dużo wcześniej, niż zauważono jej objawy.

Jeśli Twoja strona została zawirusowana bezzwłocznie skontaktuj się z nami. Przed przystąpieniem do zlecenia dokonamy wstępnej oceny sytuacji oraz wycenimy koszt usługi oczyszczenia strony z wirusów.

Po wykonaniu oczyszczania strony z wirusów wykonamy szereg czynności możliwie najlepiej zabezpieczających Cię przed ponowną infekcją, a na naszą usługę otrzymasz gwarancję.

KONTAKT