Najcześciej zadawane pytania


Ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

Celowo nie podajemy cennika stron, ponieważ specyfika każdej wykonywanej strony może być inna. Każdy Klient może mieć inne wymagania wobec strony oraz inaczej będzie wyglądał zakres naszych pracy, który może obejmować stworzenie logo, napisanie tekstów, zakup/napisanie dodatkowych wtyczek itd.

Czy są jakieś koszty dodatkowe?

Twoja strona internetowa musi być gdzieś zainstalowana. W tym celu należy posiadać serwer (miejsce w Internecie) oraz domenę (adres internetowy, np. www .nazwa-mojej-firmy.pl). Obie powyższe usługi kupuje się zazwyczaj na okres jednego roku i trzeba co roku je odnawiać.

Czy mogę u Was kupić serwer?

Tak. Istnieje możliwość wykupienia u nas usługi hostingowej. W jej ramach Klient ma dostęp do własnego panelu, w którym zarządza swoimi danymi oraz ustawieniami serwisów WWW, poczty e-mail itd.

Czy mogę kupić serwer gdzieś indziej?

Tak. Wykonaną stronę możemy wdrożyć na dowolnym serwerze, który posiada Klient.

Ile kosztuje serwer?

Podstawowe konto hostingowe kosztuje u nas od 100 zł netto / rok. W przypadku bardziej zaawansowanych stron, szczegóły dotyczące parametrówusługi oraz ceny ustalamy indywidualnie. Ceny w firmach zewnętrznych wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Czy doradzicie mi jaki serwer wybrać?

Tak. Uwzględniając specyfikę tworzonej strony, zgodnie z naszymi najlepszymi doświadczeniami, doradzimy przy wyborze także zewnętrznej usługi hostingu.

Czy mogę kupić domenę u Was?

Tak. Wielu Klientów nie chce samemu pilnować i co roku opłacać adresu www oraz serwera, dlatego powierzają to nam. Na życzenie, możemy zarejestrować wybraną, wolną domenę, a następnie zafakturować ją na rzecz Klienta.

Czy mogę kupić domenę gdzieś indziej?

Tak.

Ile kosztuje domena?

Cena adresu internetowego zakupionego przez nas, oraz jego przedłużenie wynosi 80 zł netto / rok.

Ile trwa wykonanie strony?

Czas realizacji jest uzależniony od skomplikowania projektu oraz zakresu prac. Należy być przygotowanym na terminy trwające od 7 do 30 dni.

Czy będę mógł samodzielnie zmieniać stronę?

Tak. Witryn wykonujemy w oparciu o system zarządzania treścią (CMS).

Jakiego systemu CMS użyjecie?

Zazwyczaj budujemy strony o najpopularniejszy na świecie to system Wordpress. Rzadziej używamy Joomla! oraz Drupal. Ewentualnie, w przypadku sklepów internetowych – wtyczka WooCommerce lub silnik PrestaShop.

Czy istnieje możliwość rozbudowy strony?

Jest to uzależnione od funkcjonalności o jaką strona ma być rozbudowana. W większości przypadków istnieje taka możliwość, jednak w niektórych przypadkach, zwłaszcza przy starszych stronach, lepszym rozwiązaniem jest zbudowanie witryny od nowa.

Czy strona będzie responsywna?

Tak. Responsywność (RWD) jest obecnie obowiązkowym standardem przy każdej nowej stronie. Witryna będzie dopasowywała się do urządzenia, na którym będzie wyświetlana (komputer, tablet, smartfon).

Czy zostanę przeszkolony z zakresu obsługi strony?

Tak. Istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia, z podstaw administracji stroną, którą stworzymy. Szkolenie może odbyć się zarówno w siedzibie naszej firmy, jak i u Klienta.

Czy dajecie gwarancję na stronę?

Tak. Każda wykonana przez nas strona internetowa posiada 12-miesięczną gwarancję poprawności funkcjonowania.

Czy będę pierwszy w Google?

Strony wykonujemy w oparciu o nasze doświadczenie z zakresu SEO i możliwie najlepiej optymalizujemy je pod kątem wyszukiwarki Google. Niemniej jednak pozycje wyszukiwarce zależą od wielu różnych czynników, dlatego nie możemy zagwarantować takiego efektu. Pozycjonowanie stron to skomplikowany i długotrwały proces, dlatego stanowi on osobną usługę.

Czym jest pozycjonowanie stron?

W dużym uproszczeniu, jest to proces, mający na celu zajmowanie przez stronę internetową jak najwyższych pozycji w wyszukiwarce Google na określone słowa (frazy) kluczowe.

Czy pozycjonujecie strony?

Tak. Zajmujemy się pozycjonowaniem.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Cena jest ustala indywidualnie w zależności od konkurencyjności branży oraz pozycjonowanych fraz, liczby słów kluczowych, jakości i zawartości pozycjonowanej strony, a także długości trwania umowy.

Ile trwa pozycjonowanie?

Każdy przypadek jest indywidualny. Zazwyczaj, pierwszych efektów należy spodziewać się już po kilku tygodniach.